Aktualności

Terapia keratynowa

Terapia keratynowa została stworzona z myślą o klientach o naturalnie kręconych lub puszących się włosach, oraz na których fryzura pod wpływem wilgoci ma tendencję do kędzierzawienia się.

Terapia keratynowa jest zabiegiem opartym na skoncentrowanej, czystej keratynie wzbogaconej o składniki odżywcze, która ma za zadanie przeniknąć do wewnętrznej struktury włosa, uzupełnić ubytki keratyny w jego wnętrzu, zlikwidować mikro złamania i zapobiegać dalszym uszkodzeniom włókna włosa. Taka kuracja nie modyfikuje i nie niszczy naturalnej struktury włosów, dlatego jest w 100% bezpieczna .

Sama terapia keratynowa nie tylko w naturalny sposób głęboko odżywia włosy i je odbudowuje, ale także skutecznie je prostuje.

Ze względu na silne działanie regenerujące i znakomite właściwości pielęgnacyjne keratyny, kurację można też wykonywać ma włosach mocno zniszczonych i uszkodzonych np. farbowaniem.

Uważa się nawet, że im włosy są bardziej zniszczone, tym bardziej spektakularny efekt terapii można uzyskać.

Przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być włosy silnie rozjaśnione albo włosy przedłużane. Terapii nie powinno się przeprowadzać po bezpośredniej koloryzacji, ponieważ może to spowodować wypłukanie pigmentu z włosa i utratę połysku( kurację można bezpiecznie stosować po upływie dwóch tygodni od zabiegu).

Dlatego przed kuracją keratynową zawsze należy dokonać dokładnej diagnozy włosa, starannie oceniając jego stan, rodzaj i ogólną kondycję włosów.

Serdecznie zapraszamy!